Německo plánuje 5G. Slušný hukot

Pokrok nikdo z nás nezastaví. O tom, jestli je to dobře nebo ne , to si odpovězte každý sám. Dle mého je pokrok nutný, ale odstraňuje v lidech samostatnost, oslabuje chytrost a likviduje občas kontakt s lidmi (facebook). O tomto však tento blogový post není. Deustche Telekom oznámilo, že aktuálně pracují na pokrytí 5G. Ano čtete správně. 5G. To vše jste se mohli dozvědět na barcelonském veletrhu, kde mimo jiné byla i představena staronovinka v podobě telefonu Nokia 3310.

Plán je takový, že chtěji mít celé Německo pokryto touto super rychlou sítí do roku 2020, což není zase tak daleko. Poté chtějí tuto technologii rozšiřovat do dalších zemí. Jen pro informaci, pokud nemáte představu jak je 5G rychlé, tak mohu říci, že pekelně. Umožňuje stahovat rychlosti až 50Gb/ s. Zdá se mi, že bezdrátové  technologie opravdu zválcují staré dobré drátovky 😊. Samozřejmě je to píseň budoucnosti, ale kabelové modemy, routery apod jednou zmizí. 800Mb soubor stáhnete s touto rychlostí za 5s. Docela masakr. Plánem je touto sítí pokrýt 50 miliard zařízení.

Při představení se očekává, také zapojená automobilů aj. moderní techniky. Je pravdou, že se to přímo vybízí a je to směr, který nás jednou čeká. Proč nemít na toto pokrytí napojené auto? Otázkou pak zůstává bezpečnost, ochrana soukromí. Tajné služby budou mít opravdu o mnoho méně práce. Nyní jim stačí facebook a G. Dokonale vědí co máte rádi, kde se pohybujete…prostě vše.